Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

DOLOMITY

Co czeka na Ciebie?
 • Kameralny wyjazd na vie ferrate - od laika do eksperta ;-)
 • Niezapomniane przejścia, wspaniałe widoki.
 • Prawdziwa górska przygoda.
 • Wejście na drugi co do wysokości masyw górski Dolomitów - Tofany.
Liczba dni
8
Dojazd

bus

Transport na miejscu

bus

Nocleg

pole kempingowe

Wyżywienie

WŁ (własne)

Terminy

22.08.2020 - 29.08.2020

Cena
2550 zł
Rezerwuj wyjazd

Via ferrata (z włoskiego „żelazna droga”), to szlak górski o charakterze wspinaczkowym, wzdłuż którego na stałe przymocowano służącą do autoasekuracji stalową linę, a czasem również elementy ułatwiające wspinaczkę, np. klamry, drabinki. Z via ferrat ( wł. vie ferrate) słyną zwłaszcza Dolomity, niesamowite góry, o nader malowniczej rzeźbie terenu, gdzie duże nagromadzenie poszarpanych grani, turni i skalnych baszt tworzy niezwykły krajobraz. A połączenie pierwszego z drugim daje okolicę wręcz wymarzoną do górskiego, aktywnego wypoczynku.

Na proponowane przez nas „żelazne perci” wyruszać będziemy z Cortina D”Ampezzo. Z powodu położenia w samym ich sercu, miejscowość ta bywa nazywana „Królową włoskich Dolomitów”. Zimą jest to popularny ośrodek sportów zimowych, zaś latem świetne miejsce wypadowe na okoliczne via ferraty, ze wszystkimi zaletami górskiego kurortu.

Program:

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie. Wyjazd na noc.
Nocleg w minibusie.
Obiad i kolacja: we własnym zakresie.

Dzień 2

Śniadanie: we własnym zakresie.
Dojazd na camping w Cortina D”Ampezzo. Spaceru po miejscowości. Wieczorne szkolenie ferratowe, dobór i przygotowanie sprzętu.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.

Dzień 3

Śniadanie: we własnym zakresie. Przejazd do Parco Naturale Tre Cime di Lavaredo. Ekscytujący przejazd drogą wysokogórską w okolice schroniska Auronzo. Przejście trawersem dookoła Tre Cime, najbardziej znanych szczytów Dolomitów, których zdobycie przez lata było niesamowitym osiągnieciem wspinaczkowym. Wejście na via ferratę wiodącą na Monte Paterno 2744 m n.p.m. Droga wiedzie przez tunele z okresu I wojny światowej. Fantastyczne widoki. Czas trwania wycieczki: ok. 7 - 8 h. Trudność: B.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 4

Śniadanie: we własnym zakresie.
Wejście na Punta Fiames 2240 m n.p.m. via ferrat Albino- Michelli Strobel. Ciekawa, średnio-trudna via ferrata wiodąca przez skalne ściany masywu Pomagagnon. Zejście ze szczytu Fiames bardzo słynnym żlebem- kijki trekkingowe konieczne! Czas trwania wycieczki: ok. 7 - 8 h. Trudność: B/C.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 5

Śniadanie: we własnym zakresie.
Cole Rosa 2166 m n.p.m., na tę górę wiedzie ciekawa i wcale nie łatwa via ferrata Etore Bovero. Trasa via ferraty wiedzie południowymi zboczami Croda Rosa skąd rozpościerają się fantastyczne widoki na masyw Tofan i Cristallo. Czas trwania wycieczki: ok. 5 - 6 h. Trudność: B/C.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 6

Śniadanie: we własnym zakresie.
Via ferrata Lipella na Tofana di Roses (3225 m n.p.m.). Tofana di Roses to jeden z trzech wierzchołków drugiego pod względem wysokości masywu górskiego Dolomitów. Wspaniała ferrata wiedzie na ten trzytysięcznik. Prawdziwie górska, długa wycieczka urozmaicona pod względem terenowym i znacznym przewyższeniu. Ze szczytu widoki na różne masywy alpejskie w tym praktycznie całe Dolomity. Czas trwania wycieczki: ok. 9 - 10 h. Trudność: C z miejscem D.
Obiadokolacja: we własnym zakresie.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 7

Śniadanie: we własnym zakresie.
Na zakończenie wyjazdu lekka i ciekawa ferrata z Passo Giau, przez Ra Gusella na Averau. Miejsce gdzie na podsumowanie wyjazdu będzie można pooglądać szczyty, na których do tej pory byliśmy. Czas trwania wycieczki: ok.5 h. Trudność: B/C z miejscem D. Wyjazd do Polski późnym popołudniem.
Nocleg : pole namiotowe w Cortinie.

Dzień 8

Powrót do Krakowa we wczesnych godzinach porannych.

 

Termin: 24.08.2019-31.09.2019

 

Cena: 2550 zł, minimalna ilość osób: 3.

 

Cena obejmuje:

 • Opiekę przewodnika/instruktora,
 • Przeszkolenie ferratowe,
 • Ubezpieczenie podczas całego wyjazdu,
 • Transport,
 • 5 noclegów na campingu,
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia,
 • Namiotów - istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą,
 • Wydatków natury osobistej.

 

Informacje o Włoszech na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Wloska,ITA.html

Ekwipunek:

 • Dowód osobisty lub paszport
 • Apteczka
 • Przybory do szycia
 • Termos
 • Kijki trekkingowe
 • Plecak 30 l
 • Sprzęt ferratowy: lonża ferratowa, shock- absorber, kask, uprząż
 • Sprzęt biwakowy: namiot, karimata lub mata samopompująca, śpiwór (Tmin ok. 0⁰C),  krzesełko składane, koc lub plandeka do „kocykowania”, czołówka
 • Kuchenny sprzęt biwakowy: menażka z przykrywką, sztućce, talerz i kubek, deska do krojenia, ścierka, płyn do mycia naczyń, gąbeczka!
 • Zestaw przeciwsłoneczny: krem UV, ciemne okulary, czapka przeciwsłoneczna
 • Ubranie górskie: 2 pary spodni, podkoszulki oddychające, 2 bluzy polarowe, kurtka wiatroszczelna, kurtka i spodnie przeciwdeszczowe, ciepła czapka, ciepłe rękawiczki, szalik lub buff. W tym okresie noce są chłodne!
 • Środki higieny osobistej, ręcznik, papier toaletowy

 

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.