Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja: Imeretia i duuużo Swanetii

Co czeka na Ciebie?
 • Wspaniały trekking z wygodnymi noclegami w guesthouse'ach - żadnych namiotów i ciężkich plecaków ;-)
 • Poznasz Swanetię - region słynący z przepięknych krajobrazów nieskażonych cywilizacją.
 • Powędrujesz szlakami Wielkiego Kaukazu: zobaczysz efektowną i złośliwą Uszbę i najwyższą górę Gruzji - majestatyczną Szcharę 5193 m n.p.m.
 • Odwiedzisz najwyżej położoną miejscowość w Europie – malownicze Uszguli ok 2200 m n.p.m.
Liczba dni
11
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotel

guesthouse

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

Terminy

22.08.2020 - 01.09.2020

Cena
3150 zł
Rezerwuj wyjazd

UWAGA: trekking dla miłośników komfortu w górach !

Wszystkie noclegi w guesthousach lub hotelikach - tym razem ŻADNYCH NAMIOTÓW ;-)
Wędrówka tylko z lekkimi plecakami, ciężkie jadą autem :)
Wspaniałe kaukaskie doliny, imponujące szczyty, najpiękniejsza kaukaska jaskinia, oszałamiający kanion - wszystko to na naszym najwygodniejszym trekkingu roku 2019!
Zobaczymy najpiękniejsze zakątki dwóch gruzińskich krain: Imeretii i Swanetii. Odwiedzimy i przejdziemy prawdziwe perełki: Jaskinię Prometeusza, kanion Okatse, Mestię, Uszguli, wodospad Uszby i oczywiście górskie trasy w Swanetii - ZDECYDOWANIE POLECAMY !!!

Program:

Dzień 1 - 22.08 - LECIMY DO GRUZJI

Przelot do Gruzji. Warszawa – Kutaisi. Wylot z Warszawy godz. 5:45. Przylot do Kutaisi o godz. 11:15. (możliwy jest lot z Katowic, Wrocławia, Gdańska )

Przejazd do hotelu w Kutaisi. Zakwaterowanie. Wyjazd na zwiedzanie okolic miasta. Zobaczymy dwa klasztory: Gelati i Motsameta. Monastyr Gelati został ufundowany w XII w. przez króla Davida Budowniczego i dzięki założonej przez niego Akademii przez długie lata stanowił duchowe, kulturalne i intelektualne centrum Gruzji. Klasztor Gelati znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Motsameta jest wspaniale położonym monastyrem, zawieszonym nad wąwozem Czerwonej Wody. Zaskakuje również atmosfera ciszy i spokoju bijąca z tego niesamowitego miejsca. Powrót do Kutaisi.
Kolacja: hotel w Kutaisi.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

Dzień 2 - 23.08 - PRZEJAZD DO SWANETII

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
Po śniadaniu wyjazd do Mestii. Podróż rozpoczniemy od zwiedzania głównego zabytku Kutaisi, Katedrę Bagrati z XI w. Została ona odrestaurowana w kontrowersyjny sposób na polecenie byłego już prezydenta Gruzji Mikaela Saakaszwilego. Dalsza droga poprowadzi nas aż do Zugdidi, gdzie zrobimy przerwę na posiłek oraz zwiedzanie Pałacu Dadianich (znajduje się w nim oryginalna pośmiertna maska Napoleona!). Wieczorem przybędziemy do jednego z najpiekniejszych zakątków Gruzji – Mestii. Zatrzymamy się w przytulnym hoteliku, gdzie ugoszczą nas pyszną kolacją.
Kolacja: hotelik w Mestii.
Nocleg: hotelik w Mestii.

Dzień 3 – 24.08 - TREKKING DO LODOWCA CZALADI - 1 dzień w górach

Śniadanie: hotelik w Mestii.
Spacer po Mestii, zwiedzanie miasteczka wraz z wizytą w muzeum, w którym możemy obejrzeć tradycyjną zagrodę swańską wraz z obronną wieżą. Krótka 3-4 godzinna wycieczka do lodowca Czaladi. Rozpoczynamy przygodę z kaukaskimi olbrzymami. Przejedziemy w pobliże skrzyżowania i mostu na Mestiatskali. Ominiemy dzięki temu nieprzyjemny odcinek drogi. Start na wysokości 1627m n.p.m. najwyższy punkt ok 1800-1900. Bez trudności – wygodna ścieżka.
Kolacja: hotelik w Mestii.
Nocleg: hotelik w Mestii.

Dzień 4 – 25.08 – POD TETNULDI - 2 dzień w górach

Śniadanie: hotelik w Mestii.
Przejazd przez przełęcz Ugviri do dolnej stacji kolejki krzesełkowej Tetnuldi. Podchodzimy pod Sgimieuki 3183mnpm. W zależności od sił i ochoty możemy spróbować podejść w kierunku Ldżiry 3469m n.p.m. Cały czas towarzyszą nam niesamowite widoki okolic Mestii. Uszba i Tetnuldi nie opuszczają nas ani na chwilę (oczywiście konieczna jest do tego dobra pogoda). Jest również szansa na widok na najwyższą górę Kaukazu – Elbrus! Droga w dół prowadzi do jednego z najbardziej malowniczych osiedli Swanetii – Adishi. Z Adishi wracamy marszrutką do Mestii.
Kolacja: hotelik w Mestii.
Nocleg: hotelik w Mestii.

Dzień 5 – 26.08 - WYPRAWA DO USZGULI – 3 dzień w górach

Śniadanie: hotelik w Mestii.
Przejeżdżamy szutrową drogą do najwyżej położonej, nieprawdopodobnie malowniczej miejscowości w Europie – Uszguli (2220m n.p.m.). Zakwaterowanie w guesthousie. Spacer po miejscowości. Tego dnia odwiedzimy jedną z dwóch rezydencji legendarnej Carycy Tamary. Różnica wzniesień 200 m. Początek ciut stromy ale krótki. Najstromszy odcinek postaramy się obejść. Ok 2 godziny. Pod wieczór dla chętnych spacer na górujący nad miejscowością szczyt 3000m n.p.m. Start z Uszguli - 2100m szczyt 2980 m n.p.m. 3 godziny tam i z powrotem – bez trudności – trawy. Szansa, że zdążymy jest nie za wielka ale czasem się udaje. Piękny widok!
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

Dzień 6 – 27.08 – SZCHARA! - 4 dzień w górach

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Całodzienna wycieczka, na jeden z wierzchołków grani Mapkhrani ok. 3200 m n.p.m. Z wierzchołka przy dobrej pogodzie będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę najwyższego szczytu Gruzji – Szchary 5220m n.p.m. Całodzienna wycieczka z 2100 na 3000 długie podejście ale po niskich trawach ;) – oczywiste i bez niespodzianek. Widok – ufff….! Alternatywnie możemy podejść w górę doliny rzeki Enguri w kierunku lodowca Szchary. 2 – 3 godziny w jedna stronę – spacer, popasy, potencjalnie (zależne jak zawsze od pogody) piękne widoki. Bardziej konieczne są sandały do przechodzenia wodą, niż buty górskie.
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

Dzień 7 – 28.08 – ZOBACZYĆ ELBRUS! - 5 dzień w górach

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Dziś wędrujemy w nietypowym dla turystów mieszkających w Uszguli kierunku. Na południe. Trasa naszej wędrówki prowadzi na główny grzbiet Pasma Swaneckiego. Podczas całodziennej wycieczki będziemy wznosić się do wysokości ok 3000 m n.p.m. Przemierzamy wysokogórskie łąki wśród łanów rododendronów. Trudy wycieczki wynagrodzi nam widok z grzbietu Gvibari - od Uszby i Elbrusa poprzez Szcharę aż po odległe szczyty w okolicach Kazbeka!
Kolacja: guesthouse w Uszguli.
Nocleg: guesthouse w Uszguli.

Dzień 8 – 29.08 - Z WOLNEJ DO KSIĄŻĘCEJ SWANETII – drugie spotkanie z Uszbą. - 6 dzień w górach

Śniadanie: guesthouse w Uszguli.
Po śniadaniu przejeżdżamy do Mazeri, wioski leżącej bezpośrednio u stóp Uszby. Stąd wyruszają wszystkie wyprawy na ten niesamowity wierzchołek. Po trzygodzinnej jeździe kwaterujemy się w guesthousie. Po zakwaterowaniu spacer w kierunku lodowca Uszby. W trakcie wędrówki wzdłuż rzeki Dolra będziemy mogli obserwować potężne kaskady potoku będącego odwodnieniem olbrzymiego plateau i Lodowca Uszby. Wycieczka dolinna kilka godzin spokojnego marszu bez podejść – wzdłuż rzeki. Na końcu totalny wodospad Shdugra. Jeśli będziemy mieć siłę i czas możemy wejść nad wodospad, czyli pod lodowiec Uszby.
Kolacja: guesthouse w Mazeri.
Nocleg : guesthouse w Mazeri.

Dzień 9 – 30.08 - DO CERKWI MICHAŁA ARCHANIOŁA w MEZIRI – 7 dzień w górach

Śniadanie: guesthouse w Mazeri.
Całodzienna wycieczka lesisto trawiastymi stokami Tsirkiari. Po wyjściu z lasu wędrujemy łąkami z których rozpościerają się panoramy na otaczające szczyty (oczywiście przy dobrej pogodzie). Celem wędrówki jest tajemnicza XIII wieczna cerkiew św. Michała Archanioła stojąca samotnie na miejscu zwanym Meziri tuż przy niewielkim stawie o podobnej nazwie. Całodzienna wycieczka, początek ciut stromy, lasem, później połoniny z magicznymi widokami Uszby. XII wieczna cerkiew na grzbiecie, jeziorko – to ze zdjęcia i w dół (razem ok 7-9 godzin bardzo spokojnego marszu – start z 1600 – przełęcz Baki 2400m n.p.m.).
Kolacja: guesthouse w Mazeri.
Nocleg : guesthouse w Mazeri.

Dzień 10 - 31.08 - PRZEJAZD NAD MORZE CZARNE

Śniadanie: guesthouse w Mazeri.
Przejazd do Anaklii. Spacer po miasteczku, plażowanie i kąpiel w Morzu Czarnym.
Kolacja: Hotel w Anaklii.
Nocleg: Hotel w Anaklii.

Dzień 11 – 01.09 – WYLOT DO POLSKI

Śniadanie: Hotel w Anaklii. Przejazd do Kutaisi. Lot powrotny do Polski.

Wyjazd na lotnisko ok. godz 8:30.

Wylot z Kutaisi – Warszawa (możliwy jest lot do Katowic, Wrocławia, Gdańska).

Wylot z Kutaisi godz. 11:50, przylot do Warszawy godz. 13:20.

 

Terminy: 22 sierpnia – 1 września 2020

 

Cena: 3150 zł od osoby - dla grupy min. 6-osobowej

 

Cena obejmuje:

 • transport na miejscu - minibus
 • noclegi:
  Kutaisi – hotel
  Mestia – hotel
  Mazeri – guesthouse
  Uszguli - guesthouse
  Anaklia - hotel
 • wyżywienie zgodnie z programem:
  • śniadania: Kutaisi, Mestia, Mazeri, Uszguli, Anaklia
  • obiadokolacje: Kutaisi, Mestia, Mazeri, Uszguli, Anaklia
 • opiekę polskiego przewodnika górskiego/pilota 
 • ubezpieczenie
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu do Gruzji 
 • wyżywienia nieujętego w programie
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wydatków natury osobistej

 

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

Opinie klientów:

Vakho Kotekheli zrecenzował: Mediusz – 5 gwiazdek 25 czerwca 2018 · 

 

Ewa Sieka 8 września 2018 o 11:01
Goraco polecam!! Bylam na wycieczce trekkingowej w Gruzji i to byliv to!!!
Masz przewodnik Maciek zdal egzamin na 5 z wykrzyknikiem!!!!

Elżbieta Wiktor 24 września 2018 o 22:36
Ja również gorąco polecam trekking Gruzja Imeretia i duuużo Swaneti. Słowa uznania dla całego zespołu organizatorów.Trekking był bardzo ciekawy i bardzo dobrze zorganizowany. Przewodnik był super, miał dużą wiedzę na temat Gruzji, był bardzo kompetentny i profesjonalny. Grupa była sympatyczna i zorganizowana, była świetna atmosfera.

 

wrzesień 2016:
"Parę dni temu wróciłam z trekkingu w Swanetii -wyjazd bardzo dobrze zorganizowany , przewodnik Maciej F.-wspaniały człowiek:pomocny,uczynny i odpowiedzialny. Myślę, że sposób w jaki Mediusz przedstawia swoje wyjazdy zachęca do snucia planów na uczestnictwo w kolejnych wypadach.:)pozdrawiam serdecznie; ) Anna"
https://www.facebook.com/anna.szczepanska.7921/activity/1236542846407486

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.