Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Kameralny Obóz Górski W Tatrach Słowackich

Co czeka na Ciebie?
 • Kilometry prawdziwej górskiej przygody.
 • Duże przewyższenia na szlaku i piękne widoki.
 • Jedyny w swoim rodzaju lokalny koloryt słowackich miejscowości podtatrzańskich.
 • Spokój i relaks.
Liczba dni
8
Dojazd

bus

Transport na miejscu

transport lokalny

Nocleg

pensjonat

Wyżywienie

WŁ (własne)

Terminy

11.07.2020 - 18.07.2020

Cena
2300 zł
Rezerwuj wyjazd

Podczas tego górskiego obozu wejdziemy na najwspanialsze szczyty po słowackiej stronie Tatr Wysokich; zdobędziemy Krywań, Rysy, Sławkowski Szczyt. Chętni, pod opieką uprawnionego przewodnika, będą mogli zdobyć również Gerlach, najwyższy szczyt nie tylko Tatr, ale i całych Karpat. Turystycznymi szlakami trafimy do najznamienitszych tatrzańskich zakątków, pięknych i majestatycznych dolin: Furkotnej, Mięguszowieckiej i Kieżmarskiej. Naszą bazą wypadowa będzie Hotel ** Hutnik Sorea w Tatrzańskich Matlarach.

Program:

Dzień 1

Wyjazd wieczorem z Krakowa (140 km), dojazd pod Tatry zakwaterowanie.
Kolacja: w hotelu.
Nocleg: Hotel Hutnik Sorea.

Dzień 2

Śniadanie: w hotelu.
Wyjście do Łomnickiego Stawu a następnie wyjazd kolejką na Ramię Łomnicy (ok. 2200 m npm). Następnie po zjeździe przejście z nad Stawu Łomnickiego do Chaty Zamkowskiego. Tutaj możliwość posiłku. Kolejnym ciekawym miejscem na trasie jest najstarsze schronisko w całych Tatrach- Rajnerowa chata, przy której będziemy się kierować do słynnych wodospadów Zimnej Wody. Wycieczkę zakończymy w Tatrzańskiej Leśnej.
Kolacja: w hotelu.
Nocleg: w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie: w hotelu.
Wyjazd do Zdziaru. Przejście doliną Monkową a następnie dol. Szeroką na Szeroką Przełęcz Bielską (1826 m npm). Jest to jedyny szlak wiodący przez Tatry Bielskie - najbardziej wysunięty na wschód masyw w Tatrach. Zejście przez Białe Stawy, a następnie do doliny Czarnej Rakuskiej. Po drodze ciekawe schronisko „Szarotka” - możliwość posiłku. Wycieczkę zakończymy w Tatrzańskiej Kotlinie.
Kolacja: w hotelu.
Nocleg: w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie: w hotelu.
Wyjazd ze Smokowca kolejką terenową na Siodełko. Przejście doliną Małej Zimnej Wody do jej najwyższego piętra tj. Doliny Pięciu Stawów Spiskich, wysokogórskiej doliny, w której znajduje się schronisko Chata Teriego. Przejście przez przełęcz Czerwona Ławka (2352 m n.p.m.) (łańcuchy!!!) do Doliny Staroleśnej. Tu chwila odpoczynku w kolejnym schronisku tzw. Zbójnickiej Chacie. Zejście dol. Staroleśną na Siodełko i zjazd kolejką do Smokowca.
Kolacja: w hotelu.
Nocleg: w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie: w hotelu.
Wycieczkę rozpoczynamy przy stacji elektryczki Popradzki Staw, dojście do schroniska przy Popradzkim Stawie. Marsz doliną Mięguszowiecką a następnie podejście do Schroniska pod Wagą (łańcuchy!!!) skąd atak szczytowy. Zejście tą samą drogą, z chwilą odpoczynku w Schronisku pod Wagą. Od Schroniska przy Popradzkim Stawie trasa będzie wiodła stokami Dryganta do miejscowości Szczyrbskie Jezioro.
Kolacja: we własnym zakresie.
Nocleg: pokoje gościnne Vysoke Tatry.

Dzień 6

Śniadanie: w hotelu.
Wycieczka na Bystry Przechód. Wyjście z miejscowości Szczyrbskie Jezioro. Przejście dol. Młynicy po drodze wspaniały wodospad Skok. Wejście na Bystry Przechód (2314 m npm) (łańcuchy) a następnie przejście do dol. Furkotnej. Jednej z najmniej uczęszczanych dolin tatrzańskich. Powrót do Szczyrbskiego Jeziora.
Kolacja: w hotelu.
Nocleg: w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie: w hotelu.
Krywań to narodowa góra Słowaków, góra symbol, góra mit, w końcu … góra z euro centa. Wejście z Trzech Studniczek, przez Gronik i Przehyby ku Wielkiemu Żlebowi. Następnie wejście na niezwykle widokowy szczyt Krywania – 2494 m. n.pm. Zejście początkowo tą samą drogą aż do Wielkiego Żlebu. Schodzimy w dół, aż do pięknego limbowego lasu i nim w okolice Jamskiego Stawu. Zejście do Szczyrbskiego Jeziora.
Kolacja: w hotelu.
Nocleg: w hotelu.

Dzień 8

Śniadanie: w hotelu.
Sławkowski Szczyt (2452 m. npm) uchodził kiedyś za najwyższy szczyt w Tatrach lecz głosi legenda, wielkie trzęsienie ziemi spowodowało, iż przegrał z Gerlachem J. Wyjście z miejscowości Stary Smokowiec trasą używaną i znaną od XVII w. Po drodze piękne widoki a na zejściu możliwość skorzystania z kolei linowo - terenowej. Wejście na formację terenu zwana Królewski Nos. Zejście tą samą drogą. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.

 

UWAGA! Program wyjazdu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników.

 

Dodatkowo:

Wyjście na Gerlach z uprawnionym przewodnikiem wysokogórskim IVBV.

Można się umówić w zależności od pogody na wycieczkę na Gerlach. Wycieczka jest przeznaczona dla osób niemających lęku wysokości, bowiem w czasie wycieczki są elementy wspinaczki. Wyjście dodatkowo płatne.

Wyjście dla 1 osoby 1200 zł,

Wyjście dla 2 osób 1300 zł,

Wyjście dla 3 osób 1400 zł.

W cenie transport do schroniska Śląski Dom, ubezpieczenie kosztów ratownictwa wymagane na tego typu turę, sprzęt i usługa przewodnika IVBV. Płatne na miejscu przewodnikowi.

 

Termin: 13 - 20.07.2019

 

Cena: 2300 zł/os. minimalna ilość osób 5

 

Cena obejmuje:

 • dojazd: minibus
 • transfery na miejscu: komunikacja publiczna
 • noclegi: hotel ** Hutnik Sorea
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • ubezpieczenie NW i KL
 • opiekę międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje:

 • posiłków
 • wydatków natury osobistej
 • kosztów wyciągów i kolejek górskich (ok. 40 Eur)
 • wyjscia na Gerlach z przewodnikiem IVBV.

Informacje o Słowacji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Slowacka,SVK.html

EKWIPUNEK:

- paszport/ dowód osobisty

- niewielka apteczka, folia NRC,

- ręcznik,

-  bielizna oddychająca,

- odzież polarowa,

- plecak 30-50 litrów,

- buty trekingowe,

- kurtka i spodnie przeciwdeszczowe- najlepiej z membraną typu tex,

- czapka, rękawiczki,

- okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV,

- krem z filtrem UV,

- czołówka,

- kijki teleskopowe,

- termos/bidon,

- czapkę przeciwsłoneczną

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.