MAJÓWKA - Weekend w Gruzji

Co czeka na Ciebie?
 • Zachwycisz się malowniczo położonymi zabytkami urokliwego Tbilisi.
 • Doświadczysz egzotyki i fantazji możliwych tylko w Gruzji.
 • Zasmakujesz w wyśmienitej kuchni kaukaskiej i słynnym gruzińskim winie.
 • Zobaczysz najpiękniejszą jaskinię na Kaukazie i niesamowity wąwóz Okatse
Liczba dni
4
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotel

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

Terminy

01.05.2020 - 04.05.2020

Cena
2200 zł
Rezerwuj wyjazd

Program:

1 dzień – (piątek) 1 maja – Jaskinie i wąwozy Imeretii!

Przyjazd na lotnisko Warszawa Okęcie 2 godziny przed planowanym odlotem samolotu Wizzair czyli około godziny 03:45 (wylot  godzina 05:45).
Przylot do Kutaisi o godzinie 11:15. Zakwaterowanie w hotelu.
Wyjeżdżamy z Kutaisi w kierunku zachodnim. Dziś zwiedzimy jedną z największych i najpiękniejszych udostępnionych jaskiń Kaukazu – Jaskinię Prometeusza. Obejrzymy również niesamowity kanion Okatse. Warto przespacerować się powietrznym traktem wiszącym nad olbrzymim wąwozem – choroby związane z lękiem wysokości mocno utrudniają (ale nie uniemożliwiają) zwiedzanie tego obiektu. Wracamy do Kutaisi.
Obiadokolacja: we własnym zakresie - w restauracji w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Kutaisi.

2 dzień – (sobota) 2 maja – od Stalina do Skalnego Miasta

Śniadanie: hotel w Kutaisi.
Transfer z Kutaisi do Tbilisi - zatrzymujemy się i zwiedzamy najważniejsze atrakcje Kartli – centralnej i stołecznej „dzielnicy” Gruzji. Odwiedzimy Gori, miejsca urodzin Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili, przespacerujemy się po Stalin Avenue, którą zamyka monumentalne Muzeum Stalina wraz z stojącym przed nim wagonem-salonką oraz jednym z ostatnich istniejących pomników dyktatora. Zwiedzimy Uplisciche – największe skalne miasto na terenie Gruzji. Składa się ono z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami i schodami. Początki osadnictwa w tym miejscu sięgają paleolitu, do dziś przetrwały zabytki z czasów rzymskich i średniowiecznych. Przemieszczamy się na wschód i tuż przed Tbilisi zwiedzamy starożytną stolicę Gruzji - Mcchetę. W Mcchecie obejrzymy jeden z najważniejszych kościołów Gruzji – katedrę Sveti Cchoveli. Ogrom tej świątyni zmusza do refleksji nad historią Gruzji i jej dziejami. Rangę sanktuarium podkreśla fakt przechowywania w nim relikwii Chitonu Chrystusa. Obejrzymy również znakomicie położony, jeden z najważniejszych ze względów religijnych jak i architektonicznych monastyr Dżwari.
Obiadokolacja: we własnym zakresie - w restauracji w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

3 dzień – (niedziela) 3 maja – Tbilisi

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Zwiedzanie Tbilisi, miasta położonego malowniczo na wzgórzach otaczających dolinę rzeki Kura (gruz. მტკვარი - Mtkvari). Miasto przypomina wielki amfiteatr, a różnica poziomów waha się między 380 m a 770 m n.p.m. Tbilisi założone zostało przez króla Wachtanga Gorgasali w V w. Jego nazwa oznacza „miasto z gorącymi źródłami”, z których miasto słynie do dzisiaj – w wolnym czasie można odwiedzić jedną z wielu łaźni i wykąpać się basenach z gorącą źródlaną wodą. Miasto słynie również ze swojej tolerancji i wielokulturowości. Leży na styku kultur, religii i kontynentów. Możemy tu zobaczyć zarówno meczet jak i synagogę, cerkiew gruzińską i świątynię ormiańską, a wszystkie zbudowane tuż koło siebie. Miasto, o ponad 1700-letniej historii, pełne jest tajemniczych zakamarków, pięknych zaułków, powiewu historii i szalonych kontrastów. W trakcie wycieczki zwiedzimy najstarsze świątynie miasta: Katedrę Sioni, z tajemniczym Krzyżem Św. Nino oraz Świątynię Metechyjską. Znajdziemy się na górującym nad miastem wzgórzu z ruinami Twierdzy Narikala, z którego roztacza się wspaniała panorama Tbilisi. Po południu czas wolny w tym fascynującym mieście, tak aby każdy miał czas na zakup pamiątek i samodzielne wędrówki zaułkami Starego Miasta. Wieczorem możliwość (fakultatywnie) wizyty w Carskich Baniach - kąpiel i relaks w egzotycznych, opiewanych w wierszach Puszkina łaźniach.
Obiadokolacja: we własnym zakresie - w restauracji w centrum miasta.
Nocleg: hotel w Tbilisi.

4 dzień – (poniedziałek) 4 maja – Powrót do Polski

Śniadanie: hotel w Tbilisi.
Przejazd do Kutaisi, transfer na lotnisko – wylot o godzinie 11:50 – przylot do Warszawy o godzinie 13:20.

 

Terminy: 01.05 - 04.05.2020

 

Cena: 2200 zł / osobę dla min. 8 osób


Cena obejmuje:

 • transport na miejscu
 • noclegi:
  - 2x hotel w Tbilisi
  - 1x hotel w Kutaisi
 • wyżywienie: śniadania – wg programu
 • bilety wstępu do Jaskini Prometeusza, kanionu Okatse, Muzeum Stalina, Uplisciche
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opiekę polskiego pilota i przewodnika
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • przelotu samolotem
 • posiłków nie wymienionych w programie
 • wydatków natury osobistej

 

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.