Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja i Armenia. Kaukaskim szlakiem

Atrakcje
  • widok na mityczny Ararat
  • kąpiel w jeziorze Sevan
  • wiele zabytków będących na liście UNESCO
  • gruzińska biesiada
  • degustacja czaczy oraz różnych gatunków win
  • kąpiele w Carskich Baniach

Dzień 1

Przelot do Gruzji.

Dzień 2

Przylot do Kutaisi, przejazd do Erewania.Zwiedzanie miasta – Park Zwycięstwa, Pomnik Matki Armenii, Plac Republiki, Tańczące Fontanny.

Dzień 3

Erewań – dalsze zwiedzanie: targ, Plac Republiki, Państwowy Uniwersytet, parlament, pałac prezydencki, operę, Narodowe Muzeum Historii Armenii. Muzeum Ludobójstwa Ormian.

Dzień 4

Wycieczka do Eczmiadzyna zwanego ormiańskim Watykanem. I dalej ruiny katedry Zwartnoc z VII w, monastyr Chor Virap, monastyr do Norawank. Przejazd nad jez.Sewan – kąpiel i odpoczynek.

Dzień 5

Zwiedzanie klasztoru Goshavank i miasteczka Dilidżan z historyczną zabudową na Sharambeyan Poghots. Wycieczka do monastyrw Sanahin z IV w. oraz Hachpat z X w. Przejazd do Tbilisi.

Dzień 6

Zwiedzanie Tbilisi – meczet, synagoga, cerkiew gruzińska i ormiańska i katedra katolicką. Spacer po starym Tbilisi – katedrę Sioni, kościół Metechi, twierdzy Narikala, podziemnych łaźnie, Alei Rustaweliego zwana „gruzińskim Champs-Élysées”.

Dzień 7

Wycieczka do dawnego królestwa Kachetii – Telavi, pałac w Tsinandali, miasto-twierdza Sighnaghi. Przejazd do Gurdżani na gruzińską biesiadę i degustację lokalnego wina.

Dzień 8

Przejazd w kierunku Kutaisi. Zwiedzanie klasztoru Bodbe, klasztoru Dżwari oraz starożytnej stolicy Gruzji – Mcchety: katedra Sveti Cchoveli. Gori – miasto Stalina i leżące nieopodal Uplistikhe – kamienne miasto z X w p.n.e. Przyjazd do Kutaisi.

Dzień 9

Poranny wylot do Katowic.

 

Armenia i Gruzja to prawdziwy raj dla miłośników zabytków historycznych i kulturowych, dzikiej, górskiej przyrody i... przepysznej kuchni obu krajów.

Armenia kojarzy się głównie z górą Ararat, na której osiadła Arka Noego, i która w wyniku zawirowań politycznych XX w. znajduje się obecnie na terytoriumTurcji. Wciąż jednak jest symbolem Armenii wznosząc się dumnie tuż nad Erewaniem. Armenia to również lazurowe wody jeziora Sevan znanego Morzem Armenii oraz liczne chaczkary stawiane pośród gór i łąk.

Gruzja natomiast to przede wszystkim potężne kaukaskie szczyty, piękne plaże morza Czarnego ze słynnym Batumi. Mityczne Tbilisi, skalne miasta, monastyry ukryte w dolinach, rozległe winnice.