Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja off-road

Atrakcje
  • jazda samochodami terenowymi
  • jazda konna
  • rafting
  • nocleg w namiotach na wysokości około 2200 m n.p.m.
  • gruzińska biesiada
  • degustacja różnych gatunków win
  • kąpiele w Carskich Baniach

Dzień 1

Przelot do Gruzji.

Dzień 2

Przejazd autami 4x4 do monastyru David Gareja półpustynnymi drogami Dolnej Kartli. Jest to zespół kilkunastu klasztorów, dziesiątki kościołów i setki kaplic oraz komnat skalnych, które powstawały od VI do XIII wieku. Powrót do Tbilisi, wieczorem wizyta Carskich Baniach.

Dzień 3

Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji – Mcchety oraz katedry Sveti Cchoveli. Przejazd nad lazurowym jeziorem Żinwali, zwiedzanie twierdzy Ananuri leżącej na skale nad jeziorem. Dalszy przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez przełęcz Krzyżową do Kazbegi z postojem przy trawertynach. Wieczorem gruzińska biesiada.

Dzień 4

Przejazd autami terenowymi do Cminda Sameba – najwyżej położonej cerkwi.Wycieczki kaukaskimi bezdrożami do doliny Juta.Nocleg w namiotach w dolinie Juta na wys. 2000 m n.p.m.

Dzień 5

Jazda samochodami terenowymi do doliny Truso, cieśniny Darial oraz wodospadów Gveleti.Powrót do Kazbegi.Wieczorna biesiada.

Dzień 6

Powrót do Tbilisi i zwiedzanie miasta o ponad 1700-letniej historii: katedra Sioni, świątynia Metechyjskąa, Ogród Botaniczny z magicznym wodospadem, ruiny Twierdzy Narikala, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta.Wieczorem, dla chętnych, spacer na wzgórze z pomnikiem Matki Gruzji oraz nocna panorama miasta.

Dzień 7

Powrót do Polski.

 

Wyprawa do odległych zakątków Gruzji, gdzie często dostać się można tylko przy pomocy samochodów terenowych. Po drodze towarzyszyć nam będą malownicze krajobrazy i dzika przyroda, góry i doliny z zagubionymi pomiędzy nimi twierdzami i monastyrami.Nasz program poprowadzi przez wiele interesujących miejsc w Gruzji, pozwoli zapoznać się z kulturą różnych regionów i zachwycić się krajobrazami. Przede wszystkim jednak – spróbować swoich sił w na kaukaskich bezdrożach.