Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja z lotu ptaka

Atrakcje
  • 45-minutowy lot balonem
  • 25-minutowy przelot aircraftem
  • rafting po rzece Aragvi
  • paragliding – Tbilisi
  • nurkowanie w Delfinarium połączone ze zwiedzaniem zatopionych wraków lub nurkowanie w jaskini

Dzień 1

Wylot z Polski wieczorem.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi.Jedziemy do Batumi. Po drodze zwiedzamy Uplistikhe – największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się ono z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami i schodami. Przejazd przezd Gori, spacer po Stalin Avenue z widokiem na monumentalne Muzeum Stalina. Przyjazd do Batumi późnym wieczorem.

Dzień 3

Spacer po Batumi – strzeliste hotele, kamienice i restauracje w orientalnym stylu, tańczące fontanny, diabelski młyn, zaczarowane rzeźby wróżek, statua miłości wysoka aż na 9 m, ogromna wieża górująca nad miastem z wytłoczonymi na jej ścianach literami alfabetu gruzińskiego, w której wnętrzu znajdują się restauracje, kawiarnie, obserwatorium i TV-studio. Z wieży roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto, morze i leżący w oddali Kaukaz. Zwiedzanie twierdzy Gonio – jedna z niewielu zachowanych rzymskich fortyfikacji, leżąca przy ujściu rzeki Czoruch do Morza Czarnego. Spacer po niezwykłym Ogrodzie Botanicznym z wiecznie zielonym lasem tropikalnym.

Dzień 4

Przejazd do Kutaisi – antycznej stolicy Kolchidy noszącej w czasach helleńskich nazwę Ai. W Kutaisi zobaczymy klasztor Gelati, ufundowany w XII w. przez króla Davida Budowniczego. Gelati znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W pobliżu Kutaisi zobaczymy Rezerwat Sataplia i słynną jaskinię Prometeusza ze wspaniałymi formami naciekowymi, potężnymi salami i podziemnymi rzekami. Przejazd do Tbilisi.

Dzień 5

Po śniadaniu przejaz na lotnisko Natakhtari – lot samolotem – 2 grupy po 25 minut.Wycieczka po okolicznych trudno dostępnych skalnych monastyrach lub przejazd do górskiej miejscowości Kazbegi, wyjazd do jednego z najwyżej połozonych monastyrów na świecie – Tsminda Sameba. Powrót do Tbilisi.

Dzień 6

Wylot z Tbilisi, powrót do Polski.

 

Gruzja kojarzy nam się przede wszystkim z winem i wyniosłymi szczytami Kaukazu. Kraj ten słynie również z niezwykłej gościnności i kwiecistych toastów. Malownicze krajobrazy i dzika przyroda, góry i doliny z zagubionymi pomiędzy nimi starożytnymi twierdzami i średniowiecznymi monastyrami pozwalają na odbycie fascynującej wędrówki.Nasz program poprowadzi przez najciekawsze miejsca Gruzji, pozwoli zapoznać się z kulturą różnych regionów, zachwycić się krajobrazami i odpocząć nad Morzem Czarnym. Przede wszystkim jednak – popatrzeć na Gruzji z lotu ptaka.