Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Szwecja. Ice-driving i renifery.

Atrakcje
  • psie zaprzęgi
  • powożenie reniferami
  • quady
  • szkolenie z jazdy po lodzie
  • oglądanie zorzy polarnej
  • spotkania z kulturą lapońską
  • Icebar

Dzień 1

Przelot do Szwecji.

Dzień 2

Ice driving, czyli jazda po specjalnie przygotowanym torze na zamarzniętej rzece, pod opieką instruktora w Mini Cooper D Countryman. Po południu wycieczka do skansenu Nuuti Saami Siida prezentującym zwyczaje i kulturę lapońską. Lapońskie lasso, powożenie saniami z reniferami. Ognisko z tradycyjnymi potrawami lapońskimi.

Dzień 3

Przejażdżka psim zaprzęgiem przez zaśnieżone tereny północnej Szwecji, dające możliwość obcowania z przyrodą i naturą. Poczęstunek przy ognisku. Wieczorem przejazd do Esrange Space Center, gdzie prowadzone są badania naukowe nad Aurora Borealis. Kolacja pod rozgwieżdżonym niebem, a przy odrobinie szczęścia będzie można również zobaczyć zorzą polarną.

Dzień 4

Jazda skuterami śnieżnymi, zarówno kilkugodzinne przejażdżki, jak i dwudniowe wyprawy. Rzeźbienie w lodzie – to wyzwanie dla naszej wyobraźni i fantazji. Przy pomocy profesjonalnego sprzętu oraz rad fachowców, można wykonać własne rzeźby w lodzie.

Dzień 5

Przelot do Sztokholmu, zwiedzanie miasta.

Dzień 6

Powrót do Polski.

 

Laponia to najdalej na północ położony rejon Szwecji, nazywany często Ostatnim Dzikim Miejscem Europy.W wiosce Jukkasjärvi położonej niedaleko Kiruny, 200 km za kołem polarnym już od wielu lat każdej zimy powstaje Hotel Lodowy. Budowany jest on z bloków lodu pochodzących rzeki Torne. Każdego roku, według nowego, niepowtarzalnego projektu wykonanego przez architektów i artystów z różnych krajów. Dodatkową atrakcją hotelu jest Ice Bar, gdzie wszystkie drinki i napoje serwowane są w szklankach wykonanych z lodu.

Dla turystów odwiedzających to miejsce przygotowane są pokoje w hotelu zbudowanym z kawałków lodu, w którym temperatura wynosi -7oC i każdy posiada saunę. Możliwa jest też rezerwacja miejsc w „ciepłym” klasycznym hotelu.