Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja: Rajd konny - Na Dzikim Kaukazie

Co czeka na Ciebie?
 • Trasa poprowadzona po najpiękniejszych widokowo, najdzikszych i prawie całkowicie wyludnionych rejonach Chewsuretii.
 • Pasterze i ich stada - wędrować będziemy ich ścieżkami.
 • KIaukaskie konie - zwierzęta szczupłe, niewielkich rozmiarów, niezwykle silne i odważne. Wzbudzają w jeźdźcu podziw, szacunek i sympatię, a jazda na nich to duża przyjemność :-)
Liczba dni
13
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotelik

kwatery prywatne

namiot

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy
Cena
0 zł

Oferta dostępna na indywidualne zamówienie.  Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

Rezerwuj wyjazd

Rajd konny w Gruzji dla wielbicieli dzikiej przyrody, amatorów niezwykłych przygód i poszukiwaczy wrażeń.
Trasa poprowadzona jest po najpiękniejszych widokowo, najdzikszych i prawie całkowicie wyludnionych rejonach Chewsuretii. Będziemy jechać wysokimi grzbietami m.in. główną granią Kaukazu Wielkiego. Pokonamy kilka  rosłych przełęczy o wysokości około  3000 m n.p.m. Opuścimy tereny, na których znajdują się wioski i wjedziemy w samo dzikie serce tej pięknej krainy, w związku z czym kilka noclegów spędzimy w namiotach. Wędrować będziemy ścieżkami pasterzy – koczowników, którzy od wieków prowadzili nimi „białe karawany” owiec. Ich praca i styl życia nie byłby możliwy bez ich pomocników – koni. Kaukaskie konie to zwierzęta szczupłe, niewielkich rozmiarów, niezwykle silne i odważne. Z usposobienia spokojne i łagodne. Niestraszne im galopy po urwistych, wąskich ścieżkach, a wejście na trzytysięczną przełęcz to dla nich fraszka! Wzbudzają w jeźdźcu podziw, szacunek i sympatię, a jazda na nich to duża przyjemność. Na szlaku spotkamy pasterzy i ich stada. Są oni bardzo otwarci, gościnni i chętni do pomocy. Z dużym prawdopodobieństwem natkniemy się na ślady dzikich zwierząt (niedźwiedź, tur, orłosęp) lub nawet będziemy mieli okazję je zobaczyć. Nie są one groźne i nie szukają towarzystwa człowieka. Nasza trasa obfituje w strome podejścia i zejścia, dlatego będziemy się poruszać głównie stępem, kłusa i galopu będzie mało. Podczas schodzenia po stromych stokach, będziemy zmuszeni zejść z koni i iść pieszo. Wjedziemy za to na ich grzbietach nawet w najbardziej wysokie i strome miejsca. Czeka nas sporo marszów, ale zdecydowanie większą część rajdu spędzimy w siodle – ok. 80%. Tempo podróży będzie nieśpieszne, aby w pełni cieszyć się pięknymi widokami i niezwykłą przyrodą. Będziemy się zatrzymywać zawsze wtedy, kiedy będzie to potrzebne, na odpoczynek, na jedzenie, by zwyczajnie podziwiać widoki lub zrobić zdjęcia. Kontakt z niezwykle łagodnymi i spokojnymi istotami jakimi są konie kaukaskie i wyjątkowe piękno Chewsuretii powodują, że rajd jest wspaniałą przygodą, którą chcemy się podzielić. Podczas wyjazdu zwiedzimy także prężnie rozwijającą się stolicę Tbilisi, odwiedzimy centrum duchowe Gruzji -  wspaniale usytuowany klasztor Jvari. Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych gruzińskiej kultury, kaukaskich koni i pięknych gór!

 

Program:

Dzień 1.

Przelot do Tbilisi. Transfer z lotniska na nocleg w wygodnym hostelu, blisko centrum starego miasta.

Dzień 2.

Rano spacer po starym mieście i centrum Tbilisi.
Nocleg w hostelu w Tbilisi. 

Dzień 3.

Przejazd do małej górskiej miejscowości Shatili (1460 m n.p.m.) w sercu Chewsuretii. To założona w XII wieku ufortyfikowana osada - twierdza, złożona z ponad 60 kamiennych wież. Nasza trasa prowadzić będzie jedną z piękniejszych i najbardziej przepaścistych górskich dróg Kaukazu. Odwiedzimy imponująco usytuowany klasztor Jvari (Dżvari - pol. krzyż) - gruzińskie centrum duchowne. Pokonamy wysoką przełęcz Datvis Jvari (2676 m n.p.m.), z której roztacza się widok na pasmo Chaukchi i  Kazbek. Obiadokolacja i nocleg w komfortowych kwaterach w Shatili.
Będziemy spać w jednej ze starych kamiennych wież obronnych.
Czas przejazdu 8-10 godz.
Dystans: ok. 140 km (w tym 115 km po drodze szutrowej). 

Dzień 4.

Zaczynamy rajd. Po śniadaniu siodłanie i juczenie koni. Po południu przejazd do wioski Ardoti gdzie mieszka obecnie tylko jedna rodzina. Po drodze w zaleznosci od czasu wizyta w Muco (1650 m n.p.m.) - kamiennej, średniowiecznej twierdzy, zawieszonej kilkaset metrów nad dolin rzeki Andaki. Można ją określić mianem kaukaskiego Macchu Picchu.
Nocleg w namiotach nad rzeką.
Dystans: 12,5 km.
Czas jazdy ok. 5 godz. 

Dzień 5.

Przejazd do miejscowości Archilo. Wioska jest obecnie niezamieszkana. W sezonie można tam spotkać tylko pasterzy. Będziemy jechać przez dzikie rejony wzdłuż rzeki Andaki i wielokorotnie ją przekraczać.
Nocleg w namiotach.
Dystans: 8 km.
Czas jazdy: ok. 7 godz. 

Dzień 6.

Tego dnia wyjedziemy z doliny rzeki Andaki i wjedziemy na Główny Grzbiet Kaukaski.
Nocleg w namiotach na pasterskim obozowisku Kopalistskaro (2742 m n.p.m.) nieopodal jeziorka.
Dystans: 9 km.
Czas jazdy: 8 godz. 

Dzień 7.

Najpiekniejsza widokowo część naszego rajdu. Jedziemy na zachód, ściśle Główną Granią Kaukaską, na wysokości ok. 2700 - 2900 m n.p.m.
Nocleg w namiotach, na obozowisku w dolinie rzeki Czanczakitskali.
Dystans: 14 km.
Czas jazdy: ok. 8 godz. 

Dzień 8.

Kontynuujemy naszą wędrówkę wzdłuż olbryzmiej połoniny w kierunku na zachód, cały czas ściśle granią. Przy dobrej pogodzie będziemy mogli podziwiać najwyższe szczyty tej okolicy: Kazbeka i Tebulo.  
Nocleg w namiotach nieopodal wioski Gudani.
Dystans: 15 km.
Czas jazdy: 8 godz. 

Dzień 9.

Przejazd przez wioski Gudani, Batsaligo i Atabe i dalej w kierunku przełęczy Anatorisghele (2768 m n.p.m.).
Nocleg w namiotach, na obozowisku nieopodal szałasu pasterzy.
Dystans: 10 km.
Czas przejazdu: ok. 6 godz. 

Dzień 10.

Tego dnia przejedziemy przez bezimienną przełęcz (2950 m n.p.m.) do wioski Kistani, gdzie zachowały się malownicze ruiny starych wież.
Nocleg w namiotach w okolicach Kistani.
Dystans: 12 km.
Czas przejazdu: ok. 6 - 7 godz. 

Dzień 11.

Przejazd drogą szutrową do Shatili.
Dystans: 14 km. 

Dzień 12.

Po śniadaniu przejazd busikiem do Tbilisi. Wizyta w ineresującym muzeum etnograficznym we wsi Korsha (jeśli będzie otwarte).
Czas przejazdu to ok. 8 godz.
W Tbilisi spacer po starym mieście, ostatnie zakupy, ewentualnie wizyta w łaźni miejskiej Abanotumani (ok. 20lari od osoby). Wieczorem uroczysta kolacja w restauracji nieopodal Mcchety.
Nocleg w hostelu w Tbilisi. 

Dzień 13.

Transfer na lotnisko i wylot z Tbilisi. 

Termin i cena:

Oferta dostępna na indywidualne zamówienie.  Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

 

Cena obejmuje:

 • opiekę doświadczonego polskiego pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wynajęcie konia na rajd, wraz z potrzebnym oprzyrządowaniem: ogłowie, siodło itd.
 • wynajęcie koni do transportu rzeczy potrzebnych na obozowiskach tj. namiotów, śpiworów, karimat, prowiantu, gazu do gotowania (bez rzeczy osobistych)
 • noclegi w trakcie imprezy, tj. noclegi w hostelu w Tbilisi i noce w kwaterach w górach oraz w namiotach (zapewniami namioty; można zabrać swój namiot)
 • posiłki – dwa dziennie: śniadanie i obiadokolacja (ewentualny lunch i prowiant np. słodycze czy kabanosy – we własnym zakresie)
 • gaz do gotowania
 • transfery: z lotniska do hostelu w Tbilisi i z powrotem; Tbilisi – Shatili; Shatili – Tbilisi.
 • apteczkę
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

 • przelotów samolotem do Tbilisi i z powrotem
 • napojów orzeźwiających i alkoholowych
 • wydatków o charakterze osobistym
 • biletów wstępu do muzeów, klasztorów i innych atrakcji ujętych w programie
 • kosztów transportu w trakcie zwiedzania Tbilisi i Mchcety (taxi, kolejki, marszrutka, metro, bus) – ok. 20 lari od osoby (40 PLN)

Koszty opcjonalne:

 • wynajęcie dodatkowego konia jucznego na czas rajdu – 400 lari  (800 PLN); maksymalny zalecany ładunek dla konia to ok. 80 kg  możliwe do podziału pomiędzy kilka osób
 • kąpiel w gorących źródłach Abanotumani, łaźni miejskiej w Tbilisi,  ok. 20 lari od osoby (40 PLN)

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

Rajd dla każdego, lecz dość wymagający kondycyjnie. Czasami trzeba podejść i zejść z koniem w trudniejszym terenie. W niektóre dni mamy spore odcinki oraz przewyższenia do pokonania. Mile widziane doświadczenie w obyciu z końmi i obozowaniu w namiotach.

Bagaż: W trakcie rajdu konie juczne niosą nasze namioty, karimaty, sprzęt do gotowania i jedzenie. Rzeczy osobiste wozimy ze sobą na własnym koniu. Trzeba je zapakować w plecak, sakwy lub wór transportowy i dodatkowo zabezpieczyć przed deszczem. Zalecamy brać niezbędne minimum – waga nie może przekraczać 12 kg. Jest możliwość wynajęcia dodatkowego konia w przypadku większej ilości bagażu – płatne dodatkowo.

Ekwipunek: Polecamy wziąć: kask lub toczek, buty trekingowe (najlepiej powyżej kostki z niezbyt dużym bieżnikiem na podeszwie, buty powinny się sprawdzić zarówno na koniu, jak i podczas chodzenia po stromych ścieżkach), sztylpy (ochraniacze na łydki), wygodne spodnie z jak najmniejszą ilością szwów (sprawdzone na koniu) – najlepiej bryczesy. Należy wziąć własny namiot, karimatę i śpiwór, oraz maszynkę do gotowania (wystarczy jedna na dwie osoby) i naczynia.

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.