Spędź aktywnie czas w Krakowie i okolicach!

Gruzja: Rajd Konny - Ścieżkami tuszeckich pasterzy

Co czeka na Ciebie?
 • Krótki rajd konny dla wszystkich, którzy mają mało wolnego czasu, a chcieliby poznać niezwykły urok kaukaskich gór i jednocześnie cenią sobie wygodę (śpimy w kwaterach).
 • Najpiękniejsze widokowo miejsca Tuszetii - będziemy jechać wysokimi grzbietami, pokonamy niemal trzytysięczną przełęcz, czasem przekroczymy górski potok.
 • Tuszeckie konie - zwierzęta szczupłe, niewielkich rozmiarów, niezwykle silne i odważne. Wzbudzają w jeźdźcu podziw, szacunek i sympatię, a jazda na nich to duża przyjemność :-)
Liczba dni
8
Dojazd

samolot (płatny dodatkowo)

Transport na miejscu

bus

Nocleg

hotel

namiot

Wyżywienie

HB (śniadania i obiadokolacje)

ZO (wg programu)

WŁ (własne)

Terminy
Cena
0 zł

Oferta dostępna na indywidualne zamówienie.  Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

Rezerwuj wyjazd

Krótki rajd konny dla wszystkich, którzy mają mało wolnego czasu, a chcieliby poznać niezwykły urok kaukaskich gór i jednocześnie cenią sobie wygodę (śpimy w kwaterach).
Trasa poprowadzona jest po najpiękniejszych widokowo miejscach Tuszetii. Będziemy jechać wysokimi grzbietami, pokonamy niemal trzytysięczną przełęcz, czasem przekroczymy górski potok. Wędrować będziemy ścieżkami tuszeckich pasterzy – koczowników, którzy od wieków prowadzili nimi swoje stada. Ich praca i styl życia nie byłyby możliwe bez ich pomocników – koni. Tuszeckie konie to zwierzęta szczupłe, niewielkich rozmiarów, niezwykle silne i odważne. Z usposobienia spokojne i łagodne. Niestraszne im galopy po urwistych, wąskich ścieżkach, a wejście na trzytysięczną przełęcz to dla nich fraszka! Wzbudzają w jeźdźcu podziw, szacunek i sympatię, a jazda na nich to duża przyjemność. Nasza trasa obfituje w strome podejścia i zejścia, dlatego będziemy się poruszać głównie stępem i kłusem, galopów będzie mało. Podczas schodzenia po stromych stokach, będziemy zmuszeni zejść z koni i iść pieszo. Wjedziemy za to na ich grzbietach nawet w najbardziej wysokie i strome miejsca. Czeka nas sporo marszów, ale zdecydowanie większą część rajdu spędzimy w siodle – ok. 80%. Tempo podróży będzie nieśpieszne, aby w pełni cieszyć się pięknymi widokami i niezwykłą przyrodą. Będziemy się zatrzymywać zawsze wtedy, kiedy będzie to potrzebne, na odpoczynek, na jedzenie, by zwyczajnie podziwiać widoki lub zrobić zdjęcia. Kontakt z niezwykle łagodnymi i spokojnymi istotami jakimi są konie i wyjątkowe piękno Tuszetii powodują, że nasz rajd jest wspaniałą przygodą, którą chcemy się podzielić.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów koni i pięknych gór!

Program:

Dzień 1.

Przelot do Tbilisi. Transfer z lotniska na nocleg w wygodnym hostelu, blisko centrum starego miasta.

Dzień 2.

Przejazd do małej górskiej miejscowości Omalo (1900 m n.p.m.) w sercu Tuszetii. Nasza trasa prowadzić będzie jedną z najpiękniejszych i najbardziej przepaścistych górskich dróg Kaukazu. Po drodze zatrzymamy się przy najważniejszej świątyni Kachetii – klasztorze Alawerdi oraz na bazarze, gdzie zakupimy prowiant na rajd. Pokonamy wysoką i przepaścistą przełęcz Abano (2926 m n.p.m.; ponad 400 m więcej niż polskie Rysy) – niemal 2,5 km przewyższenia, która nie jest przejezdna zimą.
Obiadokolacja i nocleg w komfortowych kwaterach.
Czas przejazdu 8-10 godz.
Dystans: ok. 170 km (w tym 90 km po górach).

Dzień 3.

Zaczynamy rajd.
Przejazd do miejscowości Vestomta.
Czas jazdy około 6 godz.

Dzień 4.

Przejazd do wsi Verkhovani.
Czas jazdy około 6 godz.

Dzień 5.

Wycieczka do niezwykłej doliny Tsovata,  gdzie zwiedzimy ruiny starego kamiennego miasta.
Przejazd przez przełęcz Nakhle-Khol (2903 m n.p.m.) do wsi Chesho.
Czas przejazdu: ok. 8 godz.

Dzień 6.

W ostatnim dniu naszej przejażdżki wrócimy do Omalo zwiedzając okoliczne wioski i twierdze: Dano i Kvavlo.
Czas jazdy 6-8 godz.

Dzień 7.

Po śniadaniu przejazd do Tbilisi. W połowie drogi możliwa będzie kąpiel w gorących siarkowych źródłach (ok. 10 lari/os).
Czas przejazdu ok. 8-10 godz. W Tbilisi spacer po starym mieście, zakupy, ewentualnie wizyta w łaźni miejskiej Abanotumani (ok. 20 lari od osoby). Wieczorem uroczysta kolacja.
Nocleg w hostelu w Tbilisi.

Dzień 8.

Transfer na lotnisko i wylot z Tbilisi.

Termin i cena:

Oferta dostępna na indywidualne zamówienie.  Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

 

Cena obejmuje:

 • opiekę doświadczonego polskiego pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wynajęcie konia na rajd, wraz z potrzebnym oprzyrządowaniem: ogłowie, siodło itd.
 • wynajęcie koni do transportu rzeczy potrzebnych na obozowiskach tj. namiotów, śpiworów, karimat, prowiantu, gazu do gotowania (bez rzeczy osobistych)
 • noclegi w trakcie imprezy, tj. noclegi w hostelu w Tbilisi i w kwaterach w górach
 • posiłki – dwa dziennie: śniadanie i obiadokolacja (ewentualny lunch i prowiant np. słodycze czy kabanosy –  we własnym zakresie)
 • transfery: z lotniska do hostelu w Tbilisi i z powrotem; Tbilisi – Omalo; Omalo – Tbilisi.
 • apteczkę
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

 • przelotów samolotem do Tbilisi i z powrotem
 • napojów orzeźwiających i alkoholowych
 • wydatków o charakterze osobistym
 • biletów wstępu do muzeów, klasztorów i innych atrakcji ujętych w programie

Koszty opcjonalne: 

 • kąpiel w gorących źródłach Abanotumani, łaźni miejskiej w Tbilisi,  ok. 20 lari od osoby (40 PLN)
 • kąpiel w gorących źródłach w górach, na drodze do Omalo, 5 lari od osoby (10 PLN)
 • wynajęcie dodatkowego konia jucznego na czas trwania rajdu (maksymalnie 80 kg ładunku) – 160 lari (320 PLN), możliwe do podziału pomiędzy kilka osób

Informacje o Gruzji na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Gruzja,GEO.html

 

Rajd łatwy, dla każdego, kto posiada dobrą kondycję fizyczna i nie boi się koni.
Nie jest wymagane, choć mile widziane, podstawowe doświadczenie w obyciu z końmi. Koniom kaukaskim wystarczy tylko zaufać, a wtedy one odwdzięczą się tym samym i będą dla nas ciężko pracować.

Zakwaterowanie:

W Tbilisi zapewniamy wygodny hostel: pokoje 6- lub 4-osobowe, internet, Wi-Fi, gorący prysznic, czysta pościel. Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w hotelu oraz dłuższego pobytu w Tbilisi za dodatkową opłatą. W górach noclegi w kwaterach prywatnych, w domach mieszkańców, o standardzie podobnym do naszych schronisk górskich. Mamy zapewniony gorący prysznic i czystą pościel. Pokoje wieloosobowe (rzadko dwuosobowe), ponieważ tak tradycyjnie budowano domy w górach.

Wyżywienie:

Zapewniamy śniadania i obiadokolacje. Dwa posiłki wystarczają na cały dzień. Ewentualny lunch i prowiant na trek – płatne we własnym zakresie.

Bagaż:

Rzeczy prywatne na rajdzie wozimy ze sobą na koniu. Trzeba je zapakować w plecak lub wór transportowy i dodatkowo zabezpieczyć przed deszczem. Zalecamy brać niezbędne minimum – waga nie może przekraczać 12 kg. Jest możliwość wynajęcia dodatkowego konia w przypadku większej ilości bagażu – płatne dodatkowo. 

Ekwipunek:

Polecamy wziąć: kask lub toczek, buty trekingowe (najlepiej powyżej kostki z niezbyt dużym bieżnikiem na podeszwie, buty powinny się sprawdzić zarówno na koniu, jak i podczas chodzenia po stromych ścieżkach), sztylpy (ochraniacze na łydki), wygodne spodnie z jak najmniejszą ilością szwów (sprawdzone na koniu) – najlepiej bryczesy. Nie bierzemy karimat ani śpiworów, ponieważ śpimy w kwaterach.

Opinie klientów:

 

Jak rezerwować?

Biuro podróży Mediusz s.c. oferuje możliwość rezerwacji:

 • przez Internet
 • telefonicznie
 • bezpośrednio w naszym biurze w Krakowie przy ulicy Bandtkiego 19.

      Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

W każdym przypadku przekażemy wszelkie dostępne informacje na temat wycieczki, jak również pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Do wyjazdu  dzieli Cię jedynie kilka krótkich kroków.W przypadku rezerwacji przez Internet lub telefoniecznie:

Krok 1.   Wybierasz wymarzoną wycieczkę

Pełną ofertę znajdziesz po kliknięciu w nazwy kategorii w menu. W przypadku jakiekolwiek pytań do wybranej oferty skontaktuj się z nami.

Krok 2.   Wstępnie rezerwujesz wybraną ofertę

Masz do wyboru dwie opcje:

a) wejdź na stronę z opisem wybranej wycieczki i otwórz formularz rezerwacji klikając w przycisk „rezerwuj”. Wypełnij niezbędne pola zgodnie z kolejnymi krokami i wskazówkami.

b) zadzwoń pod numer stacjonarny biura: 12-638-15-81 lub na telefon komórkowy: 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie.

Poprzez formularz rezerwacji otrzymamy Twoje podstawowe dane do przygotowania dokumentów. Jednak przesłanie formularza nie jest jeszcze gwarancją udziału w imprezie (czyli nie jest to zawarcie umowy w świetle kodeksu cywilnego). Z drugiej strony przesłanie formularza nie zobowiązuje Ciebie do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wypełniony formularz zgłoszeniowy automatycznie dotrze do naszego biura, odpowiemy na ewentualne pytania a przede wszystkim pomożemy w załatwieniu dalszych formalności.

Krok 3.   Otrzymujesz potwierdzenie wstępnej rezerwacji oraz umowę i dalsze informacje

Niezależnie od sposobu wstępnej rezerwacji, sprawdzimy dla Ciebie dostępność miejsc na konkretną imprezę turystyczną. Następnie otrzymasz e-maila zawierającego:
a) potwierdzenie wstępnej rezerwacji
b) umowę z warunkami uczestnictwa
c) informacje o wysokości, terminie i sposobie wpłaty zaliczki
d) informacje o bilecie lotniczym.

Krok 4.   Odsyłasz umowę i wpłacasz zaliczkę

Odesłanie podpisanej umowy i wpłata zaliczki to warunki niezbędne do dokonania ostatecznej (formalnej) rezerwacji. Umowę i zaliczkę przesyłasz do nas w ciągu 7 dni kalendarzowych. Po upływie tego terminu Twoja wstępna rezerwacja zostaje anulowana.

Umowa, którą otrzymujesz jest już niemal w całości wypełniona. Drukujesz ją w dwóch egzemplarzach i uzupełniasz brakujące dane osobowe. Oba uzupełnione i podpisane egzemplarze umowy przesyłasz do nas w ciągu 14 dni,, w dogodny dla siebie sposób:

a) pocztą tradycyjną na adres: Mediusz s.c., ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

b) osobiście lub kurierem do siedziby firmy (ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków), w tym przypadku będziemy wdzięczni za wcześniejsze ustalenie terminu poprze e-mail (wyprawy@mediusz.pl) lub telefoniczne (12-638-15-81, 660-416-988, 696-489-446 oraz 602-799-122 wyprawy górskie).

W e-mailu od nas znajdziesz podaną wysokość zaliczki, którą wpłacasz w ciągu 7 dni. Możesz wpłacić ją przelewem lub przekazem pocztowym na konto firmy:

Alior Bank SA, nr konta bankowego: PL 61 2490 0005 0000 4530 7639 7348
SWIFT: ALBPPLPW

odbiorca:
Mediusz s.c.
ul. Bandtkiego 19
30-129 Kraków

tytuł przelewu: Wpisujesz nazwę i termin wycieczki, np. „KAZBEK - górska przygoda 08.07-16.07.2017


Pamiętaj, że możesz dokonać ostatecznej (formalnej) rezerwacji jeszcze zanim dotrze do nas przelew i umowa. W tym celu prześlij na adres wyprawy@mediusz.pl skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu.  Im wcześniej zakończysz formalności związane z ostateczną rezerwacją (odesłanie umowy i wpłata zaliczka) to większa szansa na tańszy bilet lotniczy!

Krok 5. Otrzymujesz potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i dodatkowe informacje

Po potwierdzeniu wpłaty niezwłocznie potwierdzamy Twoją rezerwację - otrzymujesz mailem potwierdzenie ostatecznej rezerwacji i informacje o wysokości i terminie ostatniej wpłaty.

Po zakończeniu ostatecznej rezerwacji jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i na bieżąco przekazujemy wszelkie dodatkowe informacje związane z przygotowaniami do wyprawy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt

 

 

tel. +48 12 638 15 81

tel. +48 660 416 988

tel. +48 696 489 446

tel. +48 602 799 122 (wyprawy górskie)

e- mail: wyprawy@mediusz.pl

 

 

 

 

 


 

 

pobierz - Warunki Ogólne Ubezpieczenia (pdf)

 

ORGANIZATOR WYJAZDU GWARANTUJE W CENIE IMPREZY NASTĘPUJĄCE UBEZPIECZENIE:

AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Ubezpieczenie TRAVEL ( Turystyczne )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR

 

Ubezpieczenie TRAVEL SPORT ( Trekking wysokogórski, wspinaczka wysokogórska )

Koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance KL - 30.000 EUR

Koszty ratownictwa ( podlimit KL ) - 5.000 EUR

Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW - 4.000 EUR

Bagaż podróżny BP - 400 EUR


Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od:

1. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w wysokości:

80% kosztów imprezy – 2,5% ceny imprezy/ biletów

- 100% kosztów imprezy – 2,8% ceny imprezy/ biletów

Opcja ta jest możliwa tylko i wyłącznie w chwili podpisania umowy.

2. Następstw chorób przewlekłych i nowotworowych.