cena za osobę 349 PLN
Zimowa wycieczka na Czerwone Wierchy Kobylarzowym Żlebem
Wycieczka - okazja do zdobycie nie jednego, lecz trzech szczytów dwutysięcznych. W skład masywu Czerwonych Wierchów wchodzą: Kopa Kondracka (2005 m n.p.m.), Małołączniak (2096 m n.p.m.), Ciemniak (2096 m n.p.m.) i najwyższa - Krzesanica (2122 m n.p.m.). Nie dotrzemy tylko na najniższą Kopę Kondracką lecz w nagrodę pokonamy niebanalny często wylodzony lub w pełni zaśnieżony Kobylarzowy Żleb.
Bezpiecznie z przewodnikiem!
Poćwiczymy tam sobie zasady poruszania się w Tatrach zimą. Przez ten widokowo bogaty rejon będziemy wędrować kilka godzin, nasycając nasze oczy niepowtarzalnymi panoramami, wypełnionymi śniegiem, lodem i skałą. Dowiemy się także w jakich miejscach znajdują się nasze najciekawsze i największe jaskinie. Zajrzymy do wspaniałych, zawieszonych dolin Mułowej i Litworowej. Szykuje się wspaniały tatrzański dzień!
Zapraszamy na wycieczkę na Czerwone Wierchy zimą - Kobylarzowym Żlebem!
Galeria zdjęć
Miejsce spotkania: Kiry, wylot doliny Kościeliskiej przy restauracji Harnaś o godz. 8:00. Wokół jest mnóstwo parkingów. Kliknij w link do mapki.
Początek trasy w Kirach u wylotu doliny Kościeliskiej. Przejście dolnym fragmentem doliny do rozwidlenia i odejście i dalej w kierunku Przysłopu Miętusiego. Chwila odpoczynku na Przysłopie i dalszy marsz trawersem nad doliną Miętusią. Po opuszczeniu lasu zobaczymy ściany i kotły zawieszonych pod granią Czerwonych Wierchów niesamowitych dolin Mułowej i Litworowej - jaskiniowym raju!. Powtórka z geografii. Przypomnienie genezy tatrzańskich jaskiń. Ile ich jest? Która jest najgłębsza? Podejście pod Kobylarzowy Żleb. Krótkie przypomnienie zasad poruszania się w rakach i z czekanem. Pokonanie ubezpieczonego łańcuchem fragmentu choć raczej zimowo zasypanego śniegiem stromego żlebu. Wejście na latem trawiasty Czerwony Grzbiet, chwila odpoczynku, i powoli zdobywając wysokość wspinamy się na na Małołączniak (2096 m n.p.m.). Dalej przejście granicznym szlakiem przez najwyższy wierzchołek Czerwonych Wierchów - Krzesanicę (2122m n.p.m.) do Ciemniaka (2096m n.p.m.). Przerwa i spokojne zejście przez Adamicę do Kir.
UWAGA! Program, jak i kolejność wycieczek, może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników. Decyzja o wyborze i zmianach tras oraz kolejności wycieczek, należy wyłącznie do przewodników.
- opiekę przewodnika tatrzańskiego
- transport dla osób, które wybrały transport z Mediuszem
- wypożyczenie sprzętu turystycznego (raki, czekan, kask oraz lawinowe ABC)
- ubezpieczenie
- wydatków natury osobistej, w tym wyżywienia
- opłaty za wstęp do TPN-u
- transportu - dla osób, które wybrały dojazd własny